roze

8 marca – Świętuj z nami Dzień Kobiet!

Dlatego zaczynamy od pytania dla panów: jaki byłby świat bez kobiet? Kilka zalet zapewne by się znalazło, lecz jeżeli przyglądniemy się tej sprawie z bliska, z lewej i prawej, z góry i z dołu to dojdziemy do wniosku, że nie dość że nasz gatunek by wyginął to byłoby na prawdę smutno.

Międzynarodowy Dzień Kobiet obchodzimy właśnie dzisiaj, 8 marca. Jest to dzień, w którym każda kobieta, nie zależnie od wieku powinna czuć się doceniona. O tym jak wiele płeć piękna robi dla nas mężczyzn powinniśmy pamiętać i okazywać cały rok.
Jako ciekawostkę można przytoczyć, że Dzień Kobiet jest świętem wyrażającym szacunek dla ofiar walki o równouprawnienie kobiet.
Wielu osobom Dzień Kobiet kojarzy się z czasami PRL–u i z wręczanymi wtedy masowo goździkami i rajstopami. Z okazji tego dnia publikowano portrety kobiet różnych sektorów życia gospodarczego zgodnie z opinią Władysława Gomułki, że „nie ma dziś w Polsce dziedziny, w której kobiety nie odgrywałyby ważnej roli”. W zakładach pracy czy szkołach był obchodzony obowiązkowo. Była to okazja do uzupełniania braków w zaopatrzeniu, dlatego wręczano paniom takie dobra materialne jak rajstopy, ręcznik, ścierka, mydło, kawa. Dzień ten, podobnie jak inne uroczystości: Dzień Czynu Partyjnego, Dzień Hutnika, Dzień Drukarza, Dzień Pracownika Przemysłu Spożywczego – według niektórych istniał po to, aby obywatele nie zapomnieli o „przywiązaniu do Państwa Ludowego, miłości do wielkich idei pokoju i socjalizmu”. Świadczą o tym chociażby tytuły ówczesnych artykułów: „Kobiety w szeregach ORMO podejmują zobowiązania dla uczczenia swego święta”, „Tysiące kobiet stają w szeregach przodowników pracy”, „Kobiety uczczą swoje święto wzmożonym współzawodnictwem pracy” takie podstawowe informacje serwuje nam Wikipedia. Ale tak naprawdę rola kobiety w życiu społecznym jest na równi z mężczyzny wykonując te same czynności, ubierając się jak mężczyźni czy podejmując nawet najcięższe prace.
Z okazji tego pięknego Święta w imieniu całej firmy roze pragniemy złożyć życzenia dla wszystkich klientek i nie tylko. Drogim Paniom życzymy dużo zdrowia, pomyślności, radości z życia oraz szacunku i życzliwości z strony mężczyzn.
Przy okazji pragniemy zaprosić wszystkich do zapoznania się z naszymi ofertami sukien ślubnych, sukienek komunijnych oraz sukni okolicznościowych.